Dolar : Alış : 5.3611 / Satış : 5.3708
Euro : Alış : 6.0997 / Satış : 6.1107
HAVA DURUMU
hava durumu

Van2°CÇok Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Android Uygulamaları Nasıl Geliştirilir?

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Android Uygulamaları Nasıl Geliştirilir?
03 Ekim 2018
Android Uygulamaları Nasıl Geliştirilir?

Mobil yazılımların en önemlilerinden biri olan ve Microsoft tarafından da desteklenen Android uygulama geliştirme aşamasında çok fazla yeni girişime sahip. Bu aşamada özellikle bu işletim ve yazılım sistemi araçlarının akıllı ürünlerde çeşitli modüller üzerinden yenilendiğini görüyoruz. Araçlara yönelik olarak geliştirilen ve yatırım yapılan yeni ürünler de piyasada kullanılmaya başlandı.

Hızlı ve kullanılabilirliği yüksek olan bir yazılım sistemi olması nedeniyle pek çok mobil kodlamada ve yazılımda kullanılan Android sistemler, geliştirilmeye açık bir yapıya sahip. Bu nedenle bu sistem üzerinde özellikle çeşitli konularda geliştirme araçlarının uygulanması yönünde çalışmalar yapılıyor. Yazılım şirketlerinin üzerine eğildiği konulardan biri olan bu üretimlerde modellere uygulanabilirliği yüksek olan tasarımlar hakkında çalışmalara devam ediliyor.

Android’de Neler Oluyor?

Android işletim sistemlerinin geliştirilmesi için çalışmalara başlandı. Bu zamana kadar da uygulamalara yönelik olarak 5 farklı araç modeli oluşturuldu. Şu anda proje aşamasında olan yapıların bir kısmı test kullanımına ve sürümüne geçmiş durumda. Kısa zamanda diğer modellerin de kullanılmasına geçilmesi planlanıyor. Oldukça çeşitli imkanlar sunması nedeniyle çok fazla tercih edilen ve bu süreçte yeni yazılım geliştirme sahalarına da ön ayak olan bu sistemde test uygulamalarından genelde olumlu sonuçlar alınıyor.

Hız ve verimlilik noktasında daha iyi sonuçlar elde edebilmek için AST paketlerine yönelik uygulamalar üzerinde duruluyor. Bu ürün sayesinde farklı sürümler bir araya gelebiliyor. Paket programlar da indirilerek Android uygulama geliştirme aşamasında buraya eklemeler yapılabiliyor. Sonrasında da güncellemelerin süresi düzenleniyor.

AST sisteminin yanında düzenlenen ve geliştirilmesi için üzerinde çalışılan sistemlerden biri de KİT adı verilen ve diğer adıyla DNK olarak da geçen araç yerel kalkınma sistemidir. Uluslararası alandaki fuarlarda da gösterime çıkan bu ürün, geliştiriciler arasında çok önemli bir noktaya gelmiş durumda. Özellikle takip konusunda da çok ciddi veriler elde edilmeye başlandı.

Geliştirme Araçlarının Üzerinde Duruluyor

Yukarıda adı geçen sistemlerin yanı sıra bir de STK adı verilen bir modelleme üzerinde duruluyor. Titanyum mobil olarak da adlandırılan bu geliştirme sisteminde, ekstra modeller de buraya eklenmeye başlandı. Genel olarak bakıldığında güç kaynağının da çok daha geniş bir haznede olması bu sistemin büyük ilgi görmesini sağladı.

Web Tasarım Ürünleri de Yapıldı

Geliştirme sistemlerinin arasına bir de son olarak web tasarım ürünü eklendi. Android uygulama ve geliştirme safhasında yeni nesil kullanıcılar için Adobe Air adı verilen farklı bir ürün ortaya kondu. Bu sistem sayesinde zamandan da tasarruf etmek mümkün olabiliyor. Çünkü sistem içerisinde depolama cihazlarının hem daha hızlı hem de daha geniş bir alana sahip olması sağlanıyor. Adobe ile işbirliği yaptıktan sonra Google’da yer alan Drop Box benzeri bir ürüne daha sahip olması planlanan Andorid hem tabletlerde hem de cep telefonlarında yüksek verim sunabilecek bir yapıya geldi.

Mobil Uygulamalarda Çok Sık Düşünülüyor.

Android uygulama – geliştirme aşamasında büyük şirketlerin mobil uygulamalarında yer aldığını görüyoruz. Bunun için de mobil uygulamaların daha verimli olması amaçlanıyor. Sistemdeki aksaklıkların giderilmesiyle birlikte hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde şirketlerin tüketicilerine olanaklar sunması ve sonrasında da yeni nesil ürünleri temin etmesi bekleniyor. 2017 senesinde Android uygulama  – geliştirme çalışmalarına da daha da önem verilecek. Bu durum aynı zamanda sistemde yer alan diğer rakiplerin de önüne geçilmesini planlıyor. Söz ettiğimiz projelerin büyük bir bölümü 2018 yılında uygulanabilir hale gelmesi bekleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

TS EN 13374 Standardına Sahip Korkuluk Ne İşe Yarar?

TS EN 13374 Standardına Sahip Korkuluk Ne İşe Yarar?İnşaat işlerinde kullanılan korkuluklar, inşaat endüstrisinin hareketli yapısı

Nedir Bu Ema iş Ayakkabıları?

Nedir Bu Ema iş Ayakkabıları?Ayaklarınızı koruyan bu iş ayakkabısının birçok özellikleri mevcuttur. Bu

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması Gerekiyor

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması GerekiyorSon dönemlerde, artan araç fiyatları ve araç bakım masraflarının bir sonucu

RastgeleSeçilen İçerik

EN ÇOK OKUNANLAR

Van Otogar Taksi – Şaban Utuş

Van Otogar Taksi – Şaban Utuş7/24 Şehir içi ve Van bölgesinde şehirler arası ulaşım hizmetleri… Tarihi

7 Nisan Dünya Sağlık Günü

7 Nisan Dünya Sağlık GünüVan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü nedeniyle

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması Gerekiyor

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması GerekiyorSon dönemlerde, artan araç fiyatları ve araç bakım masraflarının bir sonucu