Dolar : Alış : 5.3611 / Satış : 5.3708
Euro : Alış : 6.0997 / Satış : 6.1107
HAVA DURUMU
hava durumu

Van2°CÇok Bulutlu

Son Dakika Haberleri

Üyelik İşlemleri Yeni Üyelik / Giriş Yap

Bakan Yardımcısı Çiftci’den Van ve Erciş’e müjde

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Bakan Yardımcısı Çiftci’den Van ve Erciş’e müjde
17 Ocak 2017
Bakan Yardımcısı Çiftci’den Van ve Erciş’e müjde

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Van’ın Erciş ilçesine işletme fakültesi ile Van Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi bina yapımlarının 2017 yılı yatırım programına alındığını söyledi.

Erciş ilçesine doğalgaz verileceği müjdesini sosyal medyadan paylaşan Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Erciş İşletme Fakültesi binası ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi binasının da 2017 yatırım programına alındığını bildirdi. Bakan Yardımcısı Çiftci, Erciş ve Van’ın hak ettiği yere gelmesi için tüm imkanların kullanıldığını belirterek, “Anımsanacağı üzere, Erciş ilçesinde tugay komutanlığından kalma 4 derslikli bina işletme fakültesinin ihtiyaçlarını karşılayacak durumda olmadığı için sorunlara da neden oluyordu. İdari ve akademik personelin ihtiyacını dahi karşılayamayan bu binada sosyal faaliyetler ise yapılamamaktaydı. Ercişlilerin ve üniversite yönetimi, sorunları bizlere ilettiler. Kalkınma Bakanlığı ile görüşülerek, Erciş İşletme Fakültesi için proje çalışması hazırlanıp, fakültenin ihtiyacını karşılayacak şekilde 4 bin 412 metrekarelik alan üzerine yapılacak modern bir projeyi 2017 yatırım planına aldırmış bulunmaktayız. Yine Van YYÜ Veterinerlik Fakültesinin ihtiyacını karşılamak üzere de 6 bin 834 metrekare bir alana hayvan hastanesi yapım işi yine bu yıl ki yatırım programına alınmıştır. İnşallah hızlı bir şekilde fakülte inşaatlarına başlanılıp, kısa zamanda hizmete alınacaktır” dedi.

Erciş’e doğalgaz müjdesi

Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, Erciş’e doğalgaz verilmesi konusunun Enerji Bakanlığı ve EPDK ile yaptıkları görüşmeler sonucunda ilçeye doğalgaz verilmesine karar verildiğini de belirterek, “Erciş Belediyesi meclis kararı alınması ve ilgili şirkete müracaatını sağlayarak Erciş’e doğalgaz verilme süreci çalışmalarını başlattık. Tüm yeni projeler Van’ımıza, Erciş’imize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER İÇERİKLER

Android Uygulamaları Nasıl Geliştirilir?

Android Uygulamaları Nasıl Geliştirilir?Mobil yazılımların en önemlilerinden biri olan ve Microsoft tarafından da desteklenen

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’

Faruk Alpaslan, ‘Servis araç sayıları artmayacak’Ziya Türk’ün Haberi   Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan

Faruk Alpaslan Şoförler Odası Başkanlığına aday

Faruk Alpaslan Şoförler Odası Başkanlığına adayZiya Türk’ün Haberi   Uzun yıllar başkanlığını yaptığı Van

RastgeleSeçilen İçerik

EN ÇOK OKUNANLAR

Van Otogar Taksi – Şaban Utuş

Van Otogar Taksi – Şaban Utuş7/24 Şehir içi ve Van bölgesinde şehirler arası ulaşım hizmetleri… Tarihi

7 Nisan Dünya Sağlık Günü

7 Nisan Dünya Sağlık GünüVan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yakup İmren, 7 Nisan Dünya Sağlık Günü nedeniyle

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması Gerekiyor

Yaz Aylarında Araç Kiralama Sektörü Canlanırken Müşterilerin Dikkatli Olması GerekiyorSon dönemlerde, artan araç fiyatları ve araç bakım masraflarının bir sonucu